Norint numesti svorio į juodąjį sąrašą vertėtų įtraukti daugelį riebių produktų, cukrų, alkoholinių gėrimų ir vėlyvųjų užkandžių, kuriuos geriausiai pakeisti stikline tyro vandens bei, jei įmanoma, šviežiais vaisiais. Taip pat, galima vaisius pakeisti kai kuriomis daržovėmis, o tyrą vandenį, jei nepatinka, siūloma pakeisti nesaldinta arbata.
Šis klausimas tampa vis aktualesnis. Nors šiai dienai Lietuvoje ir nėra masinės nutukimo pandemijos, bet patobulinti savo kūno formas trokšta daugelis, ypač dailiosios lyties atstovių.
Mitybos reguliavimas
Nors tiesioginio ir visiems tinkančio atsakymo į klausimą kaip numesti svorio nėra ir kiekvienam sulieknėti trokštančiam žmogui reikia išsirinkti tinkamą svorio metimo būdą pačiam bei konsultuojantis su specialistais, tačiau kai kurios dietos tinka daugeliui žmonių ar tam tikrai jų grupei.
Visų pirma nereikėtų aklai pasinerti į dietas, ypač į alinančias dietas, po kurių, greičiausiai, svoris sugrįš su kaupu. Be to, griežtos dietos ne tik vargina patį žmogų, bet tuo pačiu ir kenkia visam organizmui, neišvengiamas nuovargis, stresas, o nuolatiniai to palydovai – nepastovi nuotaika, irzlumas bei ligos.
Tam, kad išvengti nemalonumų reikėtų pradėti nuo kuo paprastesniu, mažiausiai reiklių dietų, taip pat, reikėtų laikytis visų dietos nurodymų, susireguliuoti savo mitybą. Reguliuojant mitybą reikėtų atsižvelgti ne tik į siūlomus produktus, valgymo grafikus, bet ir į savo dienotvarkę, gyvenimo būdą, darbo ir kitas sąlygas. Tačiau bet kokiu atveju, jei mąstote kaip numesti svorio, turėtumėte valgyti mažesnėmis porcijomis dažniau, o pernelyg sočių pietų vertėtų atsisakyti net ir švenčių metu.
Sportas ir mankšta
Sportas ir mankšta taip pat labai puikiai tinka mąstantiems kaip numesti svorio, tačiau tai turėtų būti paprasti pratimai ar nesudėtingas sportas, kuris nealintų organizmo. Laikantis dietų organizme mažinama tam tikra maistinių medžiagų sritis, mažinamos porcijos ir gaunamos energijos kiekis, tad nereikėtų planuoti tokių pačių pratimų kaip valgant įprastai, kadangi sportuojant pradės trūkti energijos, jausis silpnumas, galite pakenkti savo sveikatai, ypač kraujotakos sistemai.
Viršsvoris dažnai yra sėdimą darbą dirbančių žmonių problema. Net jei dirbate sėdimą darbą kartą per valandą atsistokite ir bent porą minučių pasivaikščiokite, o jei turite galimybę – atlikite keletą nesudėtingų pratimų, padėsiančių pramankštinti „užmigusius“ raumenis.
Taip pat, dirbdami kompiuteriu venkite sumuštinių ar kitų užkandžių, kadangi susikoncentravę į darbus galite nejausti kuomet persivalgote, pernelyg užkišate skrandį ir, savaime suprantama, palaipsniui pradeda tukti.
Ką reikia žinoti prieš pradedant dietą?
Naršant internete galima pastebėti, jog dažniausiai klausimą kaip numesti svorio užduoda moterys ir merginos. Didelė dalis jų – paauglės, kurių organizmai vis dar auga ir vystosi, todėl pastarosioms reiktų ypatingai atsargiai rinktis dietas mažinant svorį. Griežtai draudžiama augančiam organizmui taikyti bado dietas ar atsisakyti būtinų augimui maisto medžiagų.
Taip pat reikėtų žinoti, jog dietas galima naudoti tik kurį laiką, jokiu būdu negalima atsisakyti maisto medžiagų visam laikui, kadangi organizmas pats jų pasigaminti negali. Be to, tiek dietos laikas, tiek suvalgomas maisto kiekis priklauso ir nuo numesti svorio norinčio asmens amžiaus, svorio, lyties bei fizinio krūvio. Pavyzdžiui, dirbantys sėdimą darbą biure sunaudoja gerokai mažiau energijos nei dirbantys sudėtingus fizinius darbus lauke, todėl ir maisto produktų kiekiai turi būti atitinkami, tačiau svarbiausia laikytis dietos nurodytų proporcijų.